72202-2022 - ResultatSverige-Luleå: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av leverantör avseende kompetensområdena arkitekt, utredningsarbete, programarbete och projektering av lös inredning
Referensnummer: LTU-3090-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal för följande kompetenser/roller:
- Arkitekt
- Uppdragsledare
- Inredare/Inredningsarkitekt
- Byggnadsingenjör/Handläggare
- Sakkunnig Tillgänglighet
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen