See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: VA-Kemikalier
Beskrivning: Upphandlingen avser Alvesta kommuns behov av kemikalier inklusive leveranser. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar som anges i detta upphandlingsunderlag inklusive bilagor, vilka tillsammans utgör upphandlingsdokumenten. Kemikalierna som upphandlas är avsedda för vatten- och avloppsrening.
Intern identifierare: 2025-296
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000