See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster, SLL1658
Beskrivning: Upphandlingen omfattar externrevisions tjänster avseende certifiering, omcertifiering och uppföljningscertifiering av ledningssystem och integrerade ledningssystem i syfte att bibehålla certifikat och förbättra Regionens ledningssystem. Certifiering mot ISO 14001, ISO 9001, ISO 45001 samt Informationssäkerhet - ISO 27001. Upphandlingen omfattar även internrevisions tjänster avseende uppföljning av regionens utfärdande av e-legitimation med kvalitetsstämpeln "Svensk e-legitimation" under DIGGs tillitsramverk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Revisionstjänster avseende ISO-certifiering
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar externrevisionstjänster avseende certifiering, omcertifiering och uppföljningscertifiering av ledningssystem och integrerade ledningssystem i syfte att bibehålla certifikat och förbättra Regionens ledningssystem. Certifiering mot ISO 14001, ISO 9001, ISO 45001 samt Informationssäkerhet - ISO 27001.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117564:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79212200 Internrevision, 90714000 Miljörevision
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Revisionstjänster avseende utfärdande av e-legitimationer
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar internrevisionstjänster avseende uppföljning av regionens utfärdande av e-legitimation med kvalitetsstämpeln "Svensk e-legitimation" under DIGGs tillitsramverk.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117564:Lot:2
Ytterligare klassificering (cpv): 79132000 Certifieringstjänster, 79132100 Certifieringstjänster för elektroniska signaturer