722227-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem – Tillgänglighetsguide till Familjen Helsingborg
Meddelande om projekttävling
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTillgänglighetsguide till Familjen Helsingborg
BeskrivningFamiljen Helsingborg bjuder härmed in till anbudslämnande i projekttävling avseende framtagande av "Tillgänglighetsguide för Familjen Helsingborg". Projekttävlingen omfattar: Utveckling och framtagande av en digital guide som beskriver tillgängligheten till olika platser och lokaler i Familjen Helsingborgs kommuner med avseende på besökares olika funktionsförmågor. I uppdraget ingår även tillgänglighetsinventering av de platser som ska läggas in i guiden Inmatning av tillgänglighetsuppgifter efter inventering (som har genomförts av leverantören)
Typ av förfarandeÖppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212900 Programvaruutvecklingstjänster för diverse programvara och datorsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90187:Lot:1