Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1192 C7 Projects
Referensnummer: TI 2022-1192
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72253200 Stödtjänster för system
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för service och underhåll av tidigare köpt programvara. Tjänsterna kan av tekniska själ endast tillhandahållas av en viss leverantör. (LOU) 6 kap. 14 § punkt 2).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen