722335-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Återvinning av avfall – Återanvändning/Återvinning av lT-utrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÅteranvändning/Återvinning av lT-utrustning
BeskrivningLunds universitet har för avsikt att upphandla omhändertagande av uttjänta IT-produkter. Leverantören ska ansvara för att utrustningen i första hand återanvänds, i andra hand återvinns och i sista hand skrotas på ett miljösäkert sätt.
Intern identifierareV 2023/671
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 72590000 Professionella datorrelaterade tjänster, 79957000 Anordnande av auktioner, 90510000 Avfallshantering, 90513000 Hantering av ofarligt avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelÅteranvändning/återvinning