722343-2022 - ResultatSverige-Varberg: Grafisk formgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar och uppmärkning
Referensnummer: KS22/59
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Välkommen att lämna anbud till Varbergs kommun, vill du veta mer om Varbergs kommun gå in på www.varberg.se
Upphandlingen omfattar beställarens behov av skyltar såsom hänvisningsskyltar för inomhus-och utomhusbruk, taktila skyltar, evenemangskyltar, montering och demontering etc. samt till en viss del projektering och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden.
Föregående års (2018-05-31 -- 2022-05-31) volym var ca 4 800 000 SEK och kan ses som en indikation på kommande volym men kan dock inte garanteras.
Varbergs Fastighetsaktiebolags volym beräknas vara ca 800 000 SEK under den kommande avtalstiden.
Ramavtal kommer att tecknas med maximalt fem (5) leverantörer som uppfyller samtliga krav och har det lägsta priset.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar, 34928472 Skyltar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen