See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Sollentuna kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, mark och anläggningsarbeten, finplanering, plantering, garantiskötsel, lekplatser och sanering samt anslutande tjänster
Intern identifierare: SK2023-0502
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Sollentuna kommun