2. Förfarande
Förfarande
Titel: IT-partner
Beskrivning: Sölvesborgs kommun, Sölvesborg Energi och Vatten AB, Sölvesborgshem AB och Miljöförbundet Blekinge väst inbjuder till anbudsgivning i upphandling av en strategisk samarbetspartner, en IT-partner som levererar licenser, produkter och dess tillbehör, tjänster, kompetens och utveckling.
Intern identifierare: KSKLK 2024/312
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30213000 Persondatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 48210000 Programvara för nätverk, 48218000 Programvara för licenshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generella krav