Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård förskolor
Referensnummer: BUN 2017-501
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att få till stånd ett ramavtal med en leverantör som kan tillgodose kommunens löpande behov av lokalvård för 10 st förskolor under avtalsperioden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90919300 Städning av skolor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingens syfte är att få till stånd ett ramavtal med en leverantör som kan tillgodose kommunens löpande behov av lokalvård för 10 stycken förskolor under avtalsperioden.