722563-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Bibliotekswebb 2023
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBibliotekswebb 2023
BeskrivningÖrebro kommun är i behov av ett avtal avseende en publik webbplats för kommunens allmänna folkbibliotek. På webbplatsen ska biblioteksanvändare ha möjlighet att hitta information om biblioteken, se bibliotekens evenemang, söka i bibliotekets mediebestånd, reservera media samt få en översikt av sina pågående lån och reservationer. Webbplatsen ska administreras av bibliotekets personal.
Intern identifierareKof 916/2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelLeverantörsprövning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på varan/tjänsten
BeskrivningÖrebro kommun är i behov av ett avtal avseende en publik webbplats för kommunens allmänna folkbibliotek.
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelKravspecifikation
BeskrivningSe upphandlingsdokumenten.
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAdministrativa villkor
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelKontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor (1)
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelAdministrativa villkor (1)
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelKontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor (1) (1)