See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lokalvårdsmaskiner & Serviceavtal
Beskrivning: Avtalet omfattar köp av lokalvårdsmaskiner samt serviceavtal för hela kommunens maskinpark av lokalvårdsmaskiner
Intern identifierare: 2024-00119
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 39713400 Golvvårdsmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 39713410 Skurmaskiner, 39713420 Polermaskiner, 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Lokalvårdsmaskiner
Beskrivning: Avtalet omfattar köp av lokalvårdsmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 39713410 Skurmaskiner, 39713420 Polermaskiner
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Service Lokalvårdsmaskiner
Beskrivning: Avtalet omfattar serviceavtal för hela kommunens maskinpark av lokalvårdsmaskiner
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll