See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för avfall, vatten och avlopp
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett IT system inom avfall- och VA-området. Idag nyttjar ca 84 700 hushåll.
Intern identifierare: Tos 6629/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kontraktsvillkor/Ramavtalsvillkor
Intern identifierare: 1724854-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Leverantörsprövning
Intern identifierare: 1724856-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Administrativa villkor
Intern identifierare: 1724857-2