2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stadshuset 2 tr (Plan 5) - Ombyggnad
Beskrivning: Entreprenaden omfattar ombyggnad av plan 5 i stadshuset Skellefteå. Byggentreprenaden omfattar även viss rivning och arbeten med att tillskapa nya fläktrum på plan 2 och plan 6. En separat rivningsentreprenad är utförd på plan 5 inför denna byggentreprenad. Hela våningsplanet är rivet ned till betongbjälklag. Entreprenaden utförs som utförandeentreprenad.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104129:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete