2. Förfarande
Förfarande
Titel: OCT- och ögonbottenkameror 2023
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp av OCT-kameror respektive kameror för undersökning av ögonbotten, s.k. Fundus-kameror, med tillhörande mjukvarusystem, inkl. installation, dokumentation samt handhavande- och teknisk utbildning.
Intern identifierare: RB2023-0272
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33122000 Oftalmologisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: OCT- och ögonbottenkameror 2023