Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk IT-partner
Referensnummer: KS 2022-404
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Laholms kommun med bolag, Hylte kommun med bolag och Laholmsbuktens VA AB inbjuder er härmed om att inkomma med ansökan, enligt vår förfrågan, om att kvalificera sig för att delta i vår upphandling av strategisk IT-partner.
Upphandlingen genomförs som ett tvåstegsförfarande genom förhandlat förfarande. Detta är steg 1.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72300000 Datatjänster, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen