2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slam och latrintransporter inom Uppsala kommun
Beskrivning: Uppsala Vatten och Avfall AB (även kallad Uppsala Vatten), med organisationsnummer 556025- 0051, inbjuder härmed intresserade leverantörer att inkomma med anbud i denna upphandling avseende hämtning av Slam, latrin, fettavskiljare, matavfall i tank, matavfall i kombitank och fosforfiltermaterial inom Uppsala kommun.
Intern identifierare: UVA-2025-00388
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000