2. Förfarande
Förfarande
Titel: TI 2025–1072 Snöskottning Tak Telge Fastigheter
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för rondering/tillsyn samt snöskottning, isborttagning och bortforsling av nedfallen snö från tak på Beställarens fastighetsbestånd. Avtalet omfattar följande tjänster: Tillsyn av tak och tillhörande ytor Takskottning Borttagning av isbildning Administrativa arbetsuppgifter kopplade till ovanstående tjänster Avtalet omfattar inte: Rondering av tak för underhåll och reparation Väg-/markskottning
Intern identifierare: TI 2025–1072
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 90630000 Isröjning, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000