722874-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personalutveckling – Kompetensväxling och chefsstöd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKompetensväxling och chefsstöd
BeskrivningLeverantörens åtagande omfattar att ge stöd till chefer i pågående personalärenden samt ge verktyg för att uppnå kompetensväxling. Åtagandet omfattar även utvecklingsinsatser för chefer i sin ledarroll samt stöd vid kränkningar.
Intern identifierare24FMVU3179
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79633000 Personalutveckling
Ytterligare klassificering (cpv): 80511000 Personalutbildning, 80532000 Chefsutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKompetensväxling och chefsstöd