Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare lokalplanering
Referensnummer: V-2018-0733
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektledaren ska tillsammans med ansvarig person på MBA utreda och planera lokalbehov och lokalutformning med utgångspunkt från verksamhet och organisation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen