2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalibreringstjänst
Beskrivning: Sjöfartsverket och SMA Maintenance AB använder en mängd mätinstrument, verktyg och maskiner för service och underhåll av våra båtar och helikoptrar. Upphandlingen omfattar tjänst för kalibrering, justering och reparation av utrustning hos leverantören samt hos kund.
Intern identifierare: 24/101
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50433000 Kalibrering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Upphandling av kalibreringstjänst
Intern identifierare: 1661268-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1 Handverktyg
Beskrivning: Anbudsområde 1 - Handverktyg - omfattar kalibrering i Leverantörens ackrediterat laboratorium
Intern identifierare: 1582072-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2 Fast installation
Beskrivning: Anbudsområde 2 - Fast installation - omfattar kalibrering av fast utrustning hos Köparen
Intern identifierare: 1667630-2