72330-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Utryckningsfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Höjdenheter
Referensnummer: 0563/19UH-2019-94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114100 Utryckningsfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av två (2) fabriksnya höjdfordon till Räddningstjänsten Storgöteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114100 Utryckningsfordon, 34114110 Räddningsfordon, 34144210 Brandfordon, 34144211 Lastbilar med maskinstege
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen