2. Förfarande
Förfarande
Titel: Coffee Shops at ARN, LLA, MMX and VBY
Beskrivning: The concession covers operations of coffee shops at Stockholm Arlanda Airport, Luleå Airport, Malmö Airport and Visby Airport. One coffee shop at each airport. The concession also covers staffing of the cash register for tax-free goods at Visby Airport.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Genomförs i ett steg, kan komma att förhandlas.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:113658:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55330000 Kafeteriaverksamhet, 55400000 Dryckesservering