723550-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Systemtjänster och tekniska konsulttjänster – Ramavtal Riskbedömning i fysisk planering 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Riskbedömning i fysisk planering 2025
BeskrivningDetta ramavtalsuppdraget avser tekniska konsulttjänster inom riskbedömning vad gäller samhällsrisk och individrisk i fysisk planering, med inriktning seveso-anläggningar och transporter av farligt gods.
Intern identifierareE2024-01848
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Riskbedömning i fysisk planering 2025