Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Protective helmet for vehicular use
Referensnummer: A652.745/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18444110 Hjälmar
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement includes the provision of protective helmets for vehicular use in mountain environments.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18444110 Hjälmar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen