723624-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöplogar och snöslungor – Hjullastburen snöslunga
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHjullastburen snöslunga
BeskrivningSundsvall kommun bjuder in till anbudsgivning av en hjullastburen snöslunga till Sundsvall-Timrå Airport.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 43313000 Snöplogar och snöslungor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105869:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 43313200 Snöslungor