Huvudsaklig CPV-kod 71314100 Tjänster på elområdet
II.1.4.
Kort beskrivning
Härryda Vatten och Avfall upphandlar ramavtal för elarbeten på VA-anläggningar. Uppdrag kan komma att omfatta drift och underhållsåtgärder för elinstallationer, inklusive styr- och reglerarbeten. Objekten avser bland annat pumpstationer, tryckstegringsstationer, reservoarer med mera.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen