2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetsskapande tjänster
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att komplettera stadens trygghetsskapande arbete och därigenom öka tryggheten i offentliga miljöer för målgruppen barn och ungdomar upp till 20 år. Tjänsten avser att ge unga stöd vid utsatta platser i Stockholm såsom Sergels torg vid kvällar och tidig natt, i form av vandrande trygghetsvärdar.
Intern identifierare: SOF 2025/714
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85310000 Socialt arbete
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Trygghetsskapande tjänster