2. Förfarande
Förfarande
Titel: 2024- Ambulansjournalsystem, Region Norrbotten
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal på Ambulansjournalsystem för leverans till Region Norrbotten. Upphandlingen omfattar Leverans och tillhandahållande av ambulansjournal samt eventuella optioner.
Intern identifierare: 24/45
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48510000 Programvara för kommunikation
Ytterligare klassificering (cpv): 85143000 Ambulanstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000