724086-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Upphandling av trafkplats Högskolan
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av trafkplats Högskolan
BeskrivningUppdraget är en förberedande entreprenad avseende Högskolevägen innefattande grovterrasseringsarbeten. Utöver grovterrassering innefattar entreprenaden byggande av Vatten- och Avloppsledningar, byggande av kanalisation för tele-, opto- och fiberledningar.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100920:Lot:1