724120-2023 - ResultatSverige-Kungshamn: Inspektion av ventilationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkartjänster Ventilation
Referensnummer: KA 2023/000774
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Avropen avser ventilationsarbeten för succesiva avrop. Avropen avser installation av nytt ventilationssystem samt om- och tillbyggnad på befintliga system inom Sotenäs kommuns geografiska område samt OVK, obligatorisk ventilationskontroll. Sotenäsbostäder AB är avropsberättigad i denna upphandling. Mer information i förfrågningsunderlag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avropen avser ventilationsarbeten för succesiva avrop. Avropen avser installation av nytt ventilationssystem samt om- och tillbyggnad på befintliga system inom Sotenäs kommuns geografiska område samt OVK, obligatorisk ventilationskontroll. Sotenäsbostäder ingår som avropsberättigad i upphandlingen