2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verksamhetssystem för socialtjänsten
Beskrivning: Systemet ska fungera som helhetslösning för både äldre- och omsorgsförvaltningen samt arbetsmarknad och socialförvaltningen Förvaltningarna har som målsättning att upphandla en modern, rättssäker användarvänlig samt intuitiv system som bygger på nationella standarder och är processorienterad.
Intern identifierare: KSUH/2024:44
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000