724184-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Installation av kylutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fjärrkyla Almedal
Referensnummer: 22-0086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331230 Installation av kylutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ny fjärrkylacentral i Almedal. Se ansökan för detaljerad beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen