Myndighetsbesiktning av hissar, lingångar, telfrar, tryckkärl, fjärrvärmeväxlare mm
Referensnummer: KS2021/12335 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71631000 Teknisk besiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten
Upphandlingen avser ramavtal avseende myndighetsbesiktning av lyftanordningar, hissar, portar och lyftbord. Kommunen avser att teckna ramavtal med en Leverantör som innehar ackreditering utfärdad av Swedac.(Swedac har regeringens uppdrag att vara svenskt ackrediteringsorgan.)