2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mat- och varutransporter
Beskrivning: Lysekil kommun upphandlar mat- och varutransport till kommunens skolor, förskolor, LSS m.fl. Där transport av mat och matvaror sker dagligen med en bestämd rutt. Leverans ska ske 365 dagar om året, då inkluderas helgdagar. Avtalstart januari 2026, gäller i två år med eventuell förlängning 1+1år.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107624:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Eventuell avtalsförlängning 1+1år, med 1år i taget.