724473-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utrustning för avloppsrening – VVS-material
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelVVS-material
BeskrivningFörfrågan omfattar ramavtal för VVS-material till Kristianstads Kommun. Köp avser successiva avrop och leveranser av VVS-varor i huvudsakligen i samband med underhåll/service av det kommunala fastighetsbeståndet.
Intern identifierareTN 2024/1558
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39350000 Utrustning för avloppsrening
Ytterligare klassificering (cpv): 44163230 Rörkopplingar, 44164310 Rör och armatur, 44410000 Badrums- och köksartiklar, 44411700 Toalettsitsar, toalettlock, toalettskålar och toalettcisterner, 44411710 Toalettsitsar, 44411720 Toalettlock, 44411740 Toalettstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVVS-material