72451-2018 - ÄndringSverige-Göteborg: Byggnadsinstallationsarbeten
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenader 2018, Installationer i byggnad
Referensnummer: FB2018-0187
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning av uppdragen:
—Teknisk drift (tillsyn och skötsel) av ventilationssystem, grundvattenpumpar/pumpgropar samt undercentraler
—Beställarservice
—Viss administrativ förvaltning
—Underhållsarbeten kan komma att beställas som tilläggsarbeten