724544-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning – Ljusbehandlingsenhet med ljusbehandlingsplatta för neonatalvård
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLjusbehandlingsenhet med ljusbehandlingsplatta för neonatalvård
BeskrivningAkutsjukhusnämnden vid Region Stockholm genom Södersjukhusets förvaltning, inbjuder er härmed att lämna anbud avseende Ljusbehandlingsenhet med ljusbehandlingsplatta för neonatalvård, med utrustningsspecifika produkter och tjänster.
Intern identifierareASN 2025-6975
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000