2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Fastighetsservice
Beskrivning: Upphandlingen avser enklare "byggservice" åtgärder inom beställarens fastigheter samt inom våra förvaltningsuppdrag, samtliga fastigheter belägna inom Huddinge Kommun. Observera att beställaren bland annat har separat avtal för byggentreprenadtjänster, så detta avtal avser enklare åtgärder såsom montering av skyltar, byta klämskydd, rikta dörrar och täta/justera fönster mm. Upphandlingen är indelad i två geografiska områden, Område 1 - Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Skogås, Trångsund Område 2 - Flemingsberg, Visättra, Vårby, Segeltorp Den anbudsgivare som erhåller det lägsta utvärderingspriset tilldelas område 1, den anbudsgivare som erhåller det näst lägsta utvärderingspriset erhåller avtalsområde 2. Anbudsgivare som tilldelas ett område blir dessutom back-up inom det andra området.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Område 1 - Sjödalen, Fullersta, Stuvsta, Snättringe, Skogås, Trångsund Upphandlingen avser enklare "byggservice" åtgärder inom beställarens fastigheter samt inom våra förvaltningsuppdrag, samtliga fastigheter belägna inom Huddinge Kommun. Observera att beställaren bland annat har separat avtal för byggentreprenadtjänster, så detta avtal avser enklare åtgärder såsom montering av skyltar, byta klämskydd, rikta dörrar och täta/justera fönster mm.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104635:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar, 45421000 Snickeriarbeten, 45421120 Montering av trösklar, 45421130 Montering av dörrar och fönster, 45421111 Montering av dörrkarmar, 45421150 Montering av snickerier, ej i metall, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45421131 Montering av dörrar, 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål, 44221110 Fönsterkarmar, 44221100 Fönster, 44221111 Dubbelfönster