724602-2023 - ResultatSverige-Göteborg: Kundservice
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kortservice 2023
Referensnummer: D-nr: 1-421-23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79342300 Kundservice
II.1.4.
Kort beskrivning
Västtrafik AB inbjuder er härmed att lämna anbud avseende Kortservice.
Med Kortservice avses en verksamhet som på Västtrafiks uppdrag producerar, hanterar, lagerhåller och distribuerar Västtrafiks kontaktlösa kort (Mifare) avsedda som färdbiljett, kvittorullar, olika typer av värdecheckar samt där tillhörande produkter och tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30163000 Betalkort
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen