724639-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Verkstadstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVerkstadstjänster
BeskrivningVårgårda kommun har ett löpande behov av verkstadstjänster. Upphandlingen omfattar service och reparationer av personbilar och transportfordon. I avtalet ingår även reservdelar till de fordonstyper som köparen använder sig av.
Intern identifierare25/36
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50116000 Underhåll och reparation av specialdelar till fordon, 50116200 Reparation och underhåll av fordonsbromsar och bromsdelar, 50116300 Reparation och underhåll av växellådor till fordon, 50116400 Reparation och underhåll av transmission för fordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000