2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal om projekt- och byggledning
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal avseende projekt- och byggledningstjänster för utförande av uppdrag av varierande storlek. Beställaren förbinder sig inte till särskild volym. Ramavtal avses att tecknas med en (1) leverantör.
Intern identifierare: 2023-00732
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000