724728-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Projekt inom El, styr och regler
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelProjekt inom El, styr och regler
BeskrivningUpphandlingen avser projekt som omfattar integration av el-, styr- och reglerteknik för ny process- och maskinutrustning i Sysavs anläggningar. Projekten kopplat till detta ramavtal kan beröra både leverans av tjänster och specifikt material för att integrera process- och maskinutrustning i befintliga el- och styrsystem.
Intern identifierare2025-066
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000