724834-2024 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – FV Tuna Etapp2
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFV Tuna Etapp2
BeskrivningDen här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS Mark och Anläggningsentreprenader SEAB 35931, Mark och Anläggningsentreprenader SEAB. Objektet omfattar: Mark- och anläggningsarbeten, rörläggning, svets- och mantelskarvsarbeten för nya fjärrvärmeledningar. Ledningsdimension: DN200 Schaktlängd: Ca225m.
Intern identifierareSEAB 2024/33
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareFV Tuna Etapp2