2. Förfarande
Förfarande
Titel: Embryoskop med AIDA-scoring
Beskrivning: Inköp av en odlingsinkubator (embryoskop) med timelapse-system för odling av embryon vid provrörsbefruktningar. Inköpet ska ersätta befintlig utrustning som del i ett system. Det ska vara kompatibelt med bakomliggande system. Det är en av två inkubatorer kopplade till en server med likadana funktioner, engångsmaterial och scoringsystem (KIDScore, iDAScore). Vid haveri ersätter inkubatorerna varandra.
Intern identifierare: UPPH2023-00282
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000