724882-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Funktionellt stöd – Kompression strumpor-knä, shorts, BH, tåhätta
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKompression strumpor-knä, shorts, BH, tåhätta
BeskrivningUpphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av kompressionsprodukter av typerna strumpor-knä, shorts, BH och tåhätta, i enlighet med upphandlingsdokumenten i sin helhet.
Intern identifierareRS241513
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33180000 Funktionellt stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del