2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elarbeten
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för installation, felsökning, reparationer och service och underhåll och viss nyproduktion av elarbeten inom byggsektorn. Elarbeten kan komma att utföras i olika typer av verksamheter som till exempel kontor, skola, äldreboenden samt i offentliga miljöer (badhus, ishallar, resecentrum med mera).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116710:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur