724921-2022 - ResultatSverige-Spånga: Byggnadsanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hantverkstjänster Byggmästeri Stockholms Stads Stadsdelsförvaltningar
Referensnummer: ST 2021/314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45210000 Byggnadsanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Byggservicen inkluderar underkategorierna elektriker, VVS-montörer och målare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3