See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lasersystem för kärl- och thoraxkirurgi
Beskrivning: Laserutrustning ämnad att användas vid endovaskulära ingrepp på angio-hybridsal på Akademiska sjukhusets Kirurgoperation samt på Thoraxoperation. Upphandlingen avser s k kall laser som kan användas vid ingrepp i kroppens kärl, för atherektomi, extraktion av ledare, hantering av kronisk ocklusion samt tillverkning av in-situ fenestreringar i endovaskulära grafter.
Intern identifierare: UPPH2025-00169
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Upphandlingen avser s k kall laser som kan användas vid ingrepp i kroppens kärl, för atherektomi, extraktion av ledare, hantering av kronisk ocklusion samt tillverkning av in-situ fenestreringar i endovaskulära grafter.
Intern identifierare: 1739047
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Kravspecifikation
Intern identifierare: 1739048