See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förbränning av restavfall från hushåll och verksamheter
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en ellertvå leverantörer för slutligt omhändertagande av brännbart restavfall från hushåll och verksamheter samt brännbart avfall från ÅVC och verksamheter inom Rambos verksamhetsområden. Upphandlingen är uppdelas i 2 delområden där anbudsgivare kan välja att lämna på ett eller två delområden. Delområde 1: Förbränning av restavfall från hushåll Delområde 2: Förbränning av restavfall från verksamheter.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513300 Avfallsförbränning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Förbränning av restavfall från hushåll
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119342:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Förbränning av restavfall från verksamheter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119342:Lot:2